چهارشنبه 2 خرداد 1397 | 1397/03/02

تور استانبول     تور آنتالیا      تور کوش آداسی     تور بدروم   

 

چرا تور ترکیه

- تور ترکیه یک مقصد گردشگری بی نظیر و در عین حال ارزان قیمت برای گردشگران محسوب می شود.
- کشوری با جاذبه های بی نظیر و مردمی میهمان نواز که آغوش خود را به روی گردشگران گشوده است.
- در سفر با  تور ترکیه از شهرهای زیبای آن مانند استانبول، آنتالیا، آنالیا و بدروم دیدن کنید.
- در طول سفر به تور ترکیه از دیدن مناظر بکر طبیعی لذت ببرید.
- همچنین از مساجد زیبا، بازارهای سنتی، قلعه های تاریخی ترکیه دیدن نمائید.
- غذاهای خوشمزه و البته متنوع ترکیه که می تواند هر نوع سلیقه غذایی گردشگران را پاسخ دهد.

 

درباره ترکیه :


ترکیه با نام رسمی جمهوری ترکیه ، کشوری اوراسیایی است که در جنوب باختر آسیا و خاور میانه واقع است.

که کشوری کوهستانی و نسبتا پر باران است.شکل این کشور مانند یک مستطیل است و از لحاظ جغرافیایی دارای موقیت راهبردی و بسیار خوبی است.

 

تاریخچه و روابط قومیتی

ظهور ملت ترکیه امروزی پس از فروپاشی امپراطوری عثمانی در جنگ جهانی اول صورت گرفت.آتا تورک برای مدرن سازی،غربی سازی و سکولار نمودن این کشور اسلام را از رسمی بودن خارج کرد و دستور داد که شهروندان مسلمان خود را به عنوان شهروند ترک قبول داشته باشند.

 

شهرنشینی، معماری، و بهره گیری از فضا

معماری و استفاده از فضا در ترکیه ، تحت تأثیر عوامل اقتصادی، ایدئولوژی سیاسی، محیط زیست، سنت و عقاید خارجی قرار گرفته است. معماری عثمانی با عناصر بیزانسی و اسلامی آن، نمودار تمام و کمال گذشته امپراتوری کشور ترکیه می باشد. رهبران جمهوری جدید ترکیه به دنبال معماری جدید بودند . یکی از اهداف جمهوری ترکیه ، به دست آوردن عناصر فرهنگی و تکنولوژیک غرب بوده است. از اینرو، با همکاری کشورهای اروپا غربی، به ایجاد پایتخت جدید در آنکارا کمک کردند. آنکارا نماد لوح سپیدی است که حکومت جدید می توانسته بر آن شکل گیرد.

غذا
 منوی غذای شامل غذاهای مختلفی از گوشت (گوشت بره و گاو) و سبزیجات دارد؛ بورک کباب و دلمه، و نانی که تقریباً می توان با هر غذایی آن را میل نمود. مردم ترکیه غذاهای فراوانی با بادنجان درست می کنند.


سنت‌ها و آداب

همانند بسیاری دیگر از کشورها، سنت‌ها دراینجا به‌صورت فراوانی با سنت‌ها در کشورهای اروپایی، آمریکا و کانادا متفاوت است. شما دراینجا باهمه تجملات زندگی در یک کشور غربی مدرن مواجه می‌گردید.
شما ترکیه مدرن را دلپذیر و دوستانه خواهید یافت. تقریباً بدون استثنا، شما در هر نقطه‌ای از ترکیه کلمه «خوش‌آمدید» را می‌شنوید .۰مردم ترکیه به مهمان‌نوازی شهره هستند.
در ترکیه تقریباً در همه مغازه‌ها، اگر شما مشتری باشید و شروع به چانه‌زنی کنید، به شما فنجانی چای یا قهوه تعارف خواهد شد

در ترکیه پر کردن بیش از نیمی از لیوان مؤدبانه محسوب نمی‌گردد و همواره بایستی تقریباً نیمی از لیوان خالی و نیمه دیگر پر باشد. بایستی به این نکته توجه کرد که کودکان به هر مکانی برده می‌شوند، خصوصاً برای صرف شام در شب.
.اگر تصمیم داشته باشید که در طی اقامت خود از یک مسجد دیدن به عمل‌آورید، بایستی کفش‌های خود را درآورده و آن‌ها را در مقابل در بگذارید بانوان بایستی پاها و شانه‌های خود را بپوشانند.
اگر شما بخواهید از یک خانواده ترک در روستایی از ترکیه بازدید کنید، بایستی کفش‌های خود را درآورده ، دست افراد بزرگ و مسن خانواده را ببوسید و پیشانی خود را روی آن بگذارید.
در ترکیه با فردی که از جنس مخالف شما است در بین مردم روبوسی نکرده و او را در آغوش نگیرید . این اقدامات بی‌ادبی و بی‌نزاکتی تلقی می‌گردد. مردم کشور ترکیه انسان‌هایی با خلق‌وخوی معتدل و باحیا هستند و عریانی را بی‌نزاکتی می‌دانند. حمام آفتاب بدون پوشش بالاتنه در ترکیه هرزگی قلمداد می‌گردد،بهتر است به سنت‌های مردم ترکیه احترام بگذارید. به‌صورت کلی، مردم ترکیه صادق بوده وشما در آنجا مشکل اندکی با دزدان خواهید داشت.

 

خدمات تور استانبول

خدمات تور استانبول شامل پرواز های روزانه ماهان، تعداد شب های اقامت به انتخاب شما، ترانسفر فرودگاهی از کلیه فرودگاه های استانبول، گشت های شهری متنوع بهمراه بازدید از تنگه بوسفر، تورلیدر فارسی زبان در شهر استانبول و بیمه مسافرتی سامان بهمراه بیش از 1000 هتل متنوع در استانبول

بهترین زمان سفر به استانبول

بهترین زمان سفر به استانبول در بهار (از آوریل تا می) و در پاییز (از سپتامبر تا اکتبر) است در این ماهها درجه حرارت هوا بین ۱۶ تا ۲۵ درجه سانتی‌گراد است و رطوبت نیز مطلوب است، در جولای و آگوست هوا گرم و شرجی است . در زمستان بارندگی در استانبول زیاد است. اگر به بادهای زمستانی و برف علاقه دارید در زمستان به استانبول سفر کنید.

وضعیت آب و هوا استانبول

وقت دیدن استانبول بد نیست چتری به همراه داشته باشید: تابستان‌های برای جلوگیری از آفتاب تند و باقی فصل‌ها، برای باران. هر چند بعدش بلافاصله هوا آفتابی می‌شود. بزرگ بودن شهر استانبول و موقعیت جغرافیایی‌اش (استانبول روی تپه و در کنار دریا قرار دارد)، باعث گوناگونی آب و هوای استانبول می‌شود